Zyskujemy na niskich stopach
Znów mieliśmy nadwyżkę w budżecie, drugi miesiąc z rzędu. Dzięki taniej obsłudze obligacji
Ministerstwo Finansów opublikowało wczoraj dane o dochodach i wydatkach państwowej kasy po dziewięciu miesiącach. Wynika z nich, że dziura w budżecie wynosiła niecałe 22,4 mld zł. To nie tylko znacznie mniej, niż przewidywał oficjalny harmonogram (37,2 mld zł na koniec września), ale też mniej niż w sierpniu (24,6 mld zł). To oznacza, że Ministerstwo Finansów w samym wrześniu miało około 2,3 mld zł nadwyżki. Co więcej, resortowi ta sztuka udała się drugi miesiąc z rzędu, bo w sierpniu dochody były większe od wydatków o niecałe 2 mld zł.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.