Strategia wykorzystania środków z UE została przyjęta
Komisja Europejska zaakceptowała Umowę Partnerstwa - dokument określający sposób wydatkowania przez Polskę pieniędzy z nowej perspektywy unijnej
W ramach poszczególnych funduszy Polska ma otrzymać ogółem 85,5 mld euro (blisko 360 mld zł według obecnego kursu przeliczeniowego). Największa część unijnych środków (23,8 mld euro, czyli prawie 100 mld zł) trafi na zrównoważony transport i poprawę infrastruktury. Kolej otrzyma ogółem 10,2 mld euro (42,7 mld zł), prawie dwa razy więcej niż w latach 2007-2013. Ograniczono natomiast możliwości inwestowania środków z UE w rozbudowę dróg lokalnych. Finansowane mają być tylko te drogi lokalne, które łączą się z transeuropejską siecią transportową (tzw. TEN-T).
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.