Dziennik Gazeta Prawana logo

Wysokie podwyżki dla emerytów to już przeszłość

28 czerwca 2018

Rząd zaoszczędzi w kolejnych latach na świadczeniach dla seniorów. Powodem jest niska inflacja. Waloryzacja w kolejnych latach także będzie stosunkowo niska

Wysokość podwyżek emerytur w kolejnych latach nie będzie odbiegać znacząco od tegorocznej. Waloryzacja wyniosła 1,6 proc. i była najniższa od dekady. Powodem jest niska inflacja. Na co mogą liczyć emeryci? Jak wynika z wyliczeń DGP opartych na prognozach z "Wieloletniego planu finansów państwa", w przyszłym roku waloryzacja będzie zaledwie nieco wyższa od tegorocznej - około 1,8 proc. Z kolei w 2016 r. jakieś 2,6 proc.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.