Rozstrzygnięto przetarg na budowę kolejnego odcinka S17Konsorcjum Budimeksu i hiszpańskiej spółki Ferrovial Agroman wygrało przetarg na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17 na Lubelszczyźnie, między węzłami Bogucin i Dąbrowica. Budowa niespełna 8 km drogi wyceniona została na ponad 415 mln zł.18 kwietnia 2011
Będą przetargi na odbiór śmieci od gminGminy przejmą kontrolę nad odpadami komunalnymi i będą musiały stworzyć warunki do selektywnej zbiórki śmieci.Łukasz Kuligowski•15 kwietnia 2011
Ustawiający zamówienia publiczne trafią do więzieniaOchroną zostaną objęte bezprzetargowe procedury zamówień publicznych oraz publiczne aukcje i licytacje, np. te organizowane przez syndyka. Karalne będzie przedstawienie podrobionego, przerobionego lub poświadczającego nieprawdę dokumentu, jeśli informacje w nim przedstawione będą miały istotne znaczenie przy uzyskaniu zamówienia.Ewa Ivanova•14 kwietnia 2011
Przedsiębiorcy nie mogą uzgadniać ofert przetargowychPrzedsiębiorcy uzgadniający warunki ofert, które zamierzają przedstawić w przetargu, dopuszczają się praktyki ograniczającej konkurencję.Adam Makosz•13 kwietnia 2011
Euro 2012: Ruszają przetargi na szkolenia językoweW województwach, do których należą miasta gospodarze Euro 2012 – dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim i mazowieckim – ruszają przetargi na szkolenia językowe i zajęcia z zakresu różnic kulturowych.08 kwietnia 2011
Zamiast konkursu przetarg dla firm szkoleniowychFirmy szkoleniowe będą rywalizować o unijne pieniądze z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w przetargach. Dzięki temu na realizację mają szanse projekty innowacyjne.Beata Lisowska•07 kwietnia 2011
W ciągu miesiąca poznamy zwycięzców konkursu na pierwszy multipleksW ciągu najbliższego miesiąca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna wyłonić zwycięzców konkursu na programy nadawane na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej - powiedział we wtorek PAP zastępca przewodniczącego Rady Witold Graboś.05 kwietnia 2011
Zamówienia publiczne: Czy można zastrzec ofertę przetargowąW praktyce udzielania zamówień publicznych często występują sytuacje, w których wykonawca składający ofertę przetargową zastrzega jej część jako tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jednak nie zawsze zastrzeżenie takie jest uzasadnione.05 kwietnia 2011
Zamówienia publiczne: kiedy można stosować procedury aukcji elektronicznejZgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych aukcja elektroniczna nie stanowi trybu udzielenia zamówienia publicznego, a jest procedurą, którą zamawiający może, po dokonaniu oceny złożonych ofert, wykorzystać do obniżenia ceny realizacji zamówienia05 kwietnia 2011
W kwietniu poznamy oferty na samolot szkolno-bojowy dla polskiej armiiW kwietniu MON zaprosi firmy uczestniczące w przetargu na samolot szkolno-bojowy do składania ostatecznych ofert - powiedział w piątek PAP wiceminister obrony Marcin Idzik. MON kładzie nacisk na właściwości bojowe maszyn.01 kwietnia 2011
Decydująca faza przetragu na samoloty dla polskiej armiiNajwiększy od lat przetarg w polskich siłach zbrojnych wchodzi w decydującą fazę. W finale ma być co najmniej dwóch producentów.Cezary Pytlos•31 marca 2011
Kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia publicznego trzeba podać przed otwarciem złożonych ofertUstawa z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.) zobowiązuje zamawiającego do podania bezpośrednio przed otwarciem złożonych ofert, kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Marek Okniński•29 marca 2011
Scenariusz publicznego otwarcia złożonych ofertObowiązek przeprowadzenia publicznego otwarcia złożonych ofert stanowi jeden z istotnych elementów zasady jawności postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający w trakcie otwarcia ofert musi podać informacje określone w art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.Edyta Partyn•29 marca 2011
ME-2012: Nie było przetargu na wykonawcę stadionu we Wrocławiu. KE bada sprawę Komisja Europejska ustala, czy doszło do nieprawidłowości przy budowie stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy 2012 we Wrocławiu - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik komisji Cezary Lewanowicz.28 marca 2011
Rząd: Centralne przetargi będą obowiązkoweDzięki zbiorowym zamówieniom przedsiębiorcy będą ponosić mniejsze koszty przygotowywania i składania ofert przetargowych. Zamiast 61 ofert będą składać tylko jedną.Ewa Ivanova•23 marca 2011
Jak prawidłowo zorganizować przetarg ograniczony Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych tryb przetargu ograniczonego jest podobnie jak tryb przetargu nieograniczonego podstawowym trybem udzielenia zamówienia publicznego.Marek Okniński•22 marca 2011
Zamówienia publiczne: Firmy bez prawa do odwołaniaZłe wiadomości dla przedsiębiorców działających na rynku zamówień publicznych: senatorowie zaakceptowali nowelę umożliwiającą szybkie wykluczanie firm z przetargów – bez wyroku i potwierdzenia wyrządzonej szkody.Ewa Ivanova•21 marca 2011
Firmy nadal nie wiedzą, jakie są wymagania w przetargu na nowe samoloty szkolenioweDo końca marca resort obrony zamierza przygotować końcowe wymagania w przetargu na samolot szkolno-bojowy. Na razie trwają uzgodnienia w wojsku, a wczesną wiosną firmy, które biorą udział w konkursie, zostaną zaproszone do złożenia ostatecznych ofert.20 marca 2011
Bałagan w przetargach przyczyną dymisji Daniluka?Bezpośrednim powodem dymisji wiceministra Dariusza Daniluka, który w Ministerstwie Finansów odpowiadał m.in. za informatyzację, może być informacja, jaką uzyskały prokuratura i CBA od jednego z urzędników ministerstwa.Robert Zieliński•17 marca 2011
Przetargi nie dla firm, z którymi wcześniej rozwiązano umowęSzanse na publiczne zlecenia stracą firmy, z którymi rozwiązano umowę w okresie 3 lat przed wszczęciem kolejnego postępowania, a wartość niezrealizowanej umowy wyniosła co najmniej 5 proc. wartości umowy.Ewa Ivanova•17 marca 2011