Dziennik Gazeta Prawana logo

Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem Ukrainy

Pierwsza trójka najpozytywniej wyrażających się o Ukraińcach narodów to Litwini (74 proc.), Mołdawianie (62 proc.) i Polacy (także 62 proc.).
Pierwsza trójka najpozytywniej wyrażających się o Ukraińcach narodów to Litwini (74 proc.), Mołdawianie (62 proc.) i Polacy (także 62 proc.).East News
23 listopada 2022

Polacy i Litwini są według Ukraińców najbardziej przyjaznymi narodami. To także oni najbardziej popierają integrację Kijowa z NATO i UE

Taki wniosek płynie z badań przeprowadzonych przez Fundację im. Friedricha Eberta oraz przez think tank zajmujący się polityką zagraniczną i bezpieczeństwa – Ukrainian Prism. Zrealizowano je w drugiej połowie października w Ukrainie oraz w siedmiu innych państwach – w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Litwie, w Rumunii i Mołdawii.

Pozostało 93% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.