Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Wojna na Ukrainie

Wschodnia flanka zjednoczona

Prezydent Biden, udziałem w B9, zakończył swoją wizytę w Polsce
Prezydent Biden, udziałem w B9, zakończył swoją wizytę w Polscefot. Przemysław Keler/KPRP
22 lutego 2023
Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Format Bukareszteńskiej Dziewiątki ma pomóc Polsce wypracować jak najbardziej jednolite stanowisko wschodniej flanki przed lipcowym szczytem NATO w Wilnie

Na koniec pobytu prezydenta Joego Bidena w Polsce, w środę odbyło się jego spotkanie z przywódcami Bukareszteńskiej Dziewiątki, grupującej państwa ze wschodniej flanki NATO, z udziałem sekretarza generalnego Jensa Stoltenberga.

– To grupa sojuszników, którzy dosłownie znajdują się obecnie na pierwszej linii naszej zbiorowej obrony – mówił jeszcze przed wylotem amerykańskiego prezydenta do Europy John Kirby, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zamiary Bidena były jasne – potwierdzić zobowiązania sojusznicze dla całego regionu. I tak się stało. – Artykuł 5 Traktatu północnoatlantyckiego jest święty i nienaruszalny – mówił amerykański przywódca podczas szczytu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.