Darmowe WiFi w całym Seulu
Władze południowokoreańskiej stolicy zapowiedziały, że już za cztery lata w całej metropolii będzie dostępne darmowe połączenie z internetem dzięki sieci WiFi. Projekt, na który zrzucą się operatorzy telefonii komórkowej i dostawcy internetu, ma kosztować 47,7 mld wonów (44 mln dol.).
- Obecnie darmowa łączność bezprzewodowa jest dostępna tylko w niewielkiej części Seulu, nieprzekraczającej 17 proc. jego powierzchni. Do 2015 r. w całym mieście będzie bezpłatne WiFi - zapowiedział ratusz seoul.go.kr.
W pierwszej kolejności, jeszcze do końca tego roku w nadajniki WiFi mają zostać wyposażone taksówki, metro i autobusy, by pasażerowie mogli korzystać z internetu w trakcie podróży. Korea Południowa to najbardziej zinternetyzowany kraj na świecie: smartfon posiada już co drugi z 48 mln mieszkańców kraju.
oprac. pc
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu