Tragiczna strzelanina w amerykańskiej szkole
Co najmniej 21 osób zginęło w strzelaninie w szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie. Wśród zabitych jest 19 dzieci, a także dwie osoby dorosłe, w tym nauczycielka. Tragiczny bilans może jeszcze wzrosnąć, bo trzy osoby przebywają w szpitalach w stanie krytycznym. Do masakry doszło 10 dni po strzelaninie w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, w której śmierć poniosło 10 osób.
Napastnik z Uvalde nie żyje. Został zastrzelony na miejscu przez funkcjonariusza straży granicznej, który przyszedł na pomoc, gdy usłyszał strzały. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez władze stanowe morderca miał 18 lat, a broń kupił na swoje ostatnie urodziny. Zanim udał się do szkoły, zastrzelił swoją babcię. Ze wstępnych ustaleń wynika, że działał sam. Jego motywy nie są znane. Wiadomo tylko, że pochodził ze społeczności latynoskiej. Amerykanie są wstrząśnięci. Flagi na budynkach administracji państwowej opuszczono do połowy masztu.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.