Za opiekę nad przedszkolakiem gminy mogą pobierać opłaty
ZMIANA PRAWA - Samorządy mają rok na podjęcie nowych uchwał w sprawie odpłatności za przedszkola. Mogą je pobierać od rodziców, jeśli dziecko przebywa w przedszkolu dłużej niż pięć godzin.
Podjęte przez rady gminy lub powiaty uchwały w sprawie pobierania opłat od rodziców za pobyt ich dzieci w przedszkolu nie będą już uchylane przez wojewodów lub wojewódzkie sądy administracyjne. Takie uchwały muszą jednak przewidywać, że dodatkowe opłaty mogą być pobieranie po pięciu godzinach pobytu dziecka w przedszkolu. W tym czasie przedszkole będzie musiało prowadzić bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie realizacji podstawy programowej. Takie zmiany przewiduje uchwalona przez Sejm ustawa z 5 sierpnia 2010 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty. Trafi teraz do podpisu prezydenta. Nowelizacja ma wejść w życie 1 września 2010 r.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.