Dziennik Gazeta Prawana logo

Samorządy zaczęły akcję "redukcja" w szkołach

1 lipca 2018

Takich zwolnień w szkołach nie było od lat. W niektórych gminach pracę straci w tym roku co trzeci pedagog.

Samorządy w trosce o swoje napięte budżety postanowiły rozprawić się z przerostem zatrudnienia w szkołach. Z sondy "DGP" przeprowadzonej w blisko 100 samorządach wynika, że w tym roku redukcje są znacznie wyższe niż w poprzednich trzech latach łącznie i sięgają 20 - 30 proc. Na cięcia etatów decydują się małe gminy i duże miasta. Zwalniani są zarówno młodzi nauczyciele na umowach terminowych, jak i ci z długoletnim stażem. W Kielcach wypowiedziano pracę 212 pedagogom. Dla porównania w poprzednich trzech latach pracę straciło tam zaledwie 46 osób. Zwolnienia nie ominęły Bydgoszczy. Tam z uczeniem w szkole pożegna się aż 422 nauczycieli. Podobnie jest w Łodzi, Częstochowie, Chełmie czy Lublinie.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.