Dziennik Gazeta Prawana logo

Dochody z odpadów idą do gminy

3 czerwca 2013

Samorząd

Wpływy z tytułu opłat i kar za składowanie i magazynowanie odpadów muszą być zaliczane do dochodów jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie mają te składowiska - twierdzą posłowie PO. W tym celu przygotowali i skierowali do Sejmu projekt nowelizacji ustawy - Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 25, poz. 150 z późn. zm.). Zaproponowali usunięcie z art. 402 ust. 6 zdania trzeciego, które dotyczy wpływów z tego tytułu wówczas, gdy gmina należy do związku międzygminnego, którego zadaniem statutowym jest gospodarka odpadami. Kwestionowany przez posłów przepis mówi o tym, że wpływy należne gminie stanowią w takim przypadku wyłączny dochód budżetu związku międzygminnego.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.