Dziennik Gazeta Prawana logo

Tańsze oświetlenie dróg w gminach

2 lipca 2018

NOWE PRAWO

Gminy nie będą już musiały finansować oświetlenia wszystkich dróg znajdujących się na ich terenie. Korzystne dla nich zmiany wprowadzi nowelizacja prawa energetycznego, która wejdzie w życie 3 sierpnia 2015 r. Dzięki niej samorządy mają płacić za oświetlenie tylko tych dróg krajowych, które służą ich mieszkańcom. Tak jak i obecnie nie będą finansować działania latarni na autostradach i drogach ekspresowych, ale dodatkowo także na tych odcinkach dróg krajowych, które leżą poza terenem zabudowy. Wydatki za ich oświetlenie przejmie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wyjątkiem będą miejsca przeznaczone dla pieszych lub rowerów oraz jezdnie obsługujące ruch z terenów przyległych do pasa drogi krajowej.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.