Dziennik Gazeta Prawana logo

Odpłatna reklama świąt

1 lipca 2018

AKTUALNOŚCI Włodarzom się nie podoba, że mają płacić za ozdoby świąteczne wieszane w pasie drogi, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest nieugięta

Ostatnio sporo jest zamieszania wokół ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych. Najpierw w Szczecinku włodarze zażądali opłat za balkony nad ich jezdnią (pisaliśmy o tym w numerze 231 z 30 listopada). Teraz z kolei gminy pod zachodnią granicą Polski otrzymały pisma z Oddziału Zielonogórskiego GDDKiA (m.in. Rejon w Słubicach), że w okresie świąt, m.in. Bożego Narodzenia i Wielkanocy, podczas objazdów dróg krajowych stwierdzono symbole świąteczne, inne urządzenia iluminujące światło lub montowane w formie nieświetlnej w pasach drogowych dróg krajowych. Z pisma wynikało, że te stroiki w myśl przepisów są reklamami i należy się za nie opłata zgodnie ze stawkami z par. 4 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia ministra infrastruktury z 18 lipca 2011 r. w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg, których zarządcą jest GDDKiA.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.