Kto może zostać członkiem zespołu interdyscyplinarnego
W gminie powstaje zespół interdyscyplinarny, który będzie realizował lokalną strategię przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Czy w jego spotkaniach będzie uczestniczył pracownik socjalny?
W skład tzw. zespołu interdyscyplinarnego, który ma powstać w każdej gminie, mają wchodzić przedstawiciele m.in. jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, policji, służby zdrowia, oświaty, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz kuratorzy sądowi. Pracownik socjalny będzie więc mógł być członkiem zespołu, jeżeli do udziału w jego pracach oddeleguje go kierownik ośrodka pomocy społecznej. Pracownik socjalny będzie też mógł być członkiem grupy roboczej działającej w ramach zespołu. Grupa robocza będzie nastawiona na rozwiązywanie indywidualnych przypadków, w których dojdzie do stosowania przemocy w rodzinie lub wystąpi groźba jej stosowania.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.