Dziennik Gazeta Prawana logo

Wypłata zasiłków zostanie wstrzymana, jeżeli nie będą odbierane przez dwa miesiące

27 czerwca 2018

Gmina będzie mogła wstrzymać wypłatę zasiłków z pomocy społecznej, jeżeli nie będą odbierane przez dwa miesiące.

Ośrodek pomocy społecznej musi wstrzymać wypłatę świadczeń z pomocy społecznej i rozpocząć postępowanie wyjaśniające w celu sprawdzenia przyczyn nieodbierania świadczeń, jeżeli nie są one odbierane przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe. Jeżeli osoba ta złoży wyjaśnienia dotyczące przyczyn nieodbierania świadczeń, zostaną jej wypłacone za cały okres wstrzymania, jeśli nadal spełnia ustawowe warunki kwalifikujące ją do przyznania pomocy, np. kryterium dochodowe. W przypadku gdy z tą osobą nie będzie można przeprowadzić wywiadu środowiskowego i mimo dostarczonego wezwania do stawienia się w ośrodku pomocy społecznej w celu złożenia wyjaśnień nie stawi się ona w wyznaczonym terminie, gmina wyda decyzję o wygaśnięciu decyzji przyznającej pomoc.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.