Nie będzie rozdzielenia terminów składania wniosków
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie zamierza wprowadzać w przepisach zmian, które spowodowałyby, że rodziny będą się ubiegać o świadczenia rodzinne, z Funduszu Alimentacyjnego (FA) oraz z programu 500+ w różnych miesiącach
Tak wynika z odpowiedzi udzielonej na interpelację złożoną przez poseł Krystynę Sibińską (nr 16862). Dotyczyła ona pisma, jakie Związek Gmin Pomorskich (ZGP) skierował jesienią 2017 r. do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej (poparło je również Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego). Jak pisaliśmy na łamach DGP, samorządowcy zwrócili się w nim o rozważenie wprowadzenia odrębnych terminów składania wniosków o pomoc finansową na dzieci. Zostały one ujednolicone w ubiegłym roku w taki sposób, że dokumenty potrzebne do uzyskania 500 zł na dziecko, zasiłku rodzinnego czy świadczenia z FA można składać od 1 sierpnia.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.