(De)motywujące bonusy w urzędach
SAMORZĄDY Nawet odpowiedzialni za wynagradzanie urzędników uważają, że nagrody nie trafiają do najlepszych
DGP dotarł do badań SGH, które były przeprowadzone w marcu 2016 r. i dotyczyły systemu przyznawania nagród i premii w samorządach. Respondentami byli pracownicy 100 jednostek, którzy dysponowali odpowiednią wiedzą na temat stosowania dodatkowych gratyfikacji. Najczęściej na pytania odpowiadali anonimowo sekretarze lub osoby pracujące w zespołach odpowiedzialnych za zarządzanie kadrami. Uzyskane wyniki wskazują, że część urzędów lokalnych do tej pory nie wypracowała zasad nagradzania opierających się na precyzyjnych kryteriach i rzetelnej ocenie osiągnięć podwładnych. W efekcie premie rzadko trafiają do osób najlepiej wykonujących swoje obowiązki. Eksperci ostrzegają, że jeśli to się szybko nie zmieni, samorządy nadal będą traciły najlepszych fachowców.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.