Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Kadry i księgowość budżetowa

Cenni urzędnicy zostaną docenieni

8 marca 2023
Ten tekst przeczytasz w 10 minut

Pracownicy urzędów wojewódzkich dostaną dodatkowe podwyżki. Pieniądze mają pochodzić z resortu spraw wewnętrznych i administracji i doprowadzić do zatrzymania fali odejść specjalistów

W korpusie służby cywilnej rozpoczęły się wypłaty tegorocznych podwyżek. Płace wzrosną o 7,8 proc. W niektórych urzędach wyrównania od stycznia zostały już wypłacone, a w innych ma to nastąpić w najbliższych dniach. Urzędnicy i tak są zbulwersowani wysokością wzrostu płac i cały czas domagają się 20-proc. podwyżki. Premier nie wyklucza, że ekstra pieniądze pojawią się bliżej jesieni, ale nie będzie to z pewnością satysfakcjonująca kwota. W efekcie niskie płace skutkują odpływem z urzędów specjalistów.

Najbardziej skuteczni w walce o podwyżki, i to od kilku lat, są pracownicy urzędów wojewódzkich. Wojewodowie albo sami związkowcy są w stanie przekonać Pawła Szefernakera, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, że doświadczonych urzędników w terenie można zatrzymać tylko ekstrapieniędzmi. Zdaniem ekspertów podział środków i ewentualne podwyżki powinny trafić do osób na stanowiskach, które są najbardziej niezbędne do funkcjonowania urzędów, a także zagrożone odejściem z urzędu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.