Mandat zapłacisz na miejscu - kartą
Policja zostanie wyposażona w terminale płatnicze, dzięki którym będzie można zapłacić mandat bezpośrednio u funkcjonariusza drogówki. Kierowca nie będzie jednak zobligowany do natychmiastowej zapłaty grzywny
Rząd przyjął już projekt nowelizacji kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, który umożliwi policjantom oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki temu ukarany grzywną w formie mandatu karnego kierowca będzie mógł zapłacić karę od ręki. Dziś zapłacenie mandatu karnego bezpośrednio policjantowi drogówki jest niemożliwe. Forma gotówkowa, zgodnie z kodeksem postępowania w sprawach o wykroczeniach jest stosowana tylko co do cudzoziemców (oni z kolei nie mogą otrzymać mandatu kredytowanego). Jednak nałożenie mandatu na osobę z zagranicy, w przypadku gdy nie ma ona przy sobie gotówki lub polskiej waluty, wymaga doprowadzenia ukaranego kierowcy do najbliższego bankomatu.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.