Nowe restrykcje są przesadne
Pełnienie funkcji członka zarządu, praca czy nawet świadczenie usług w spółkach po 13 października 2022 r., czyli po wejściu w życie nowelizacji k.s.h., może być kosztowne
Znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych, które zaczną obowiązywać 13 października, istotnie zwiększają odpowiedzialność nie tylko członków zarządu i prokurentów, lecz także pracowników i osób wykonujących regularnie na rzecz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjnej określone czynności na podstawie umowy o dzieło, zlecenia lub podobnej.
Prawie bez większej dyskusji w mediach w nowelizowanej ustawie - kodeks spółek handlowych wprowadzono dwa nowe artykuły - 5871 i 5872. Warto tu je przytoczyć, bo na pierwszy rzut oka nie sprawiają wrażenia groźnych, ale ich głębsza analiza może to pierwsze wrażenie istotnie zmienić.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.