Emocje prawników nie udzieliły się klientom
W czwartek wchodzi w życie zasadnicza część nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego. Zmiany przyniosą m.in. odrębną procedurę gospodarczą oraz przepisy, które mają położyć tamę obstrukcji (np. odrzucanie pozwów oczywiście bezzasadnych czy przeciwdziałanie piętrowym zażaleniom).
Choć zdania na temat nowelizacji są podzielone (pozytywnie ocenia ją wielu sędziów, pełnomocnicy mają dużo gorsze zdanie), wszyscy zgadzają się co do jednego – w porównaniu z obecnie obowiązującymi regulacjami postępowanie będzie bardziej sformalizowane.
Mimo to wizja reformy nie spowodowała, by klienci kancelarii prawnych naciskali na szybsze inicjowanie postępowań ani na odwlekanie tego momentu, by „załapać się” na prowadzenie sporu według nowych reguł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.