Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą dostęp do kilkudziesięciu profesji
Deregulacja
Pierwszy etap otwarcia dostępu do 51 zawodów staje się faktem. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał wczoraj ustawę o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów. Przepisy ułatwią dostęp m.in. do zawodów prawniczych - adwokata, radcy prawnego, notariusza i komornika - i redukują wymogi niezbędne do ubiegania się o licencję syndyka. Niemal całkowicie zderegulowany został zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz zarządcy nieruchomości. Nie będzie już licencji i egzaminów na pracownika ochrony, zastąpią je wpis na listę kwalifikowanych pracowników i obowiązek odbywania cyklicznych szkoleń. Zrezygnowano z obowiązku odbywania szkoleń i licencji dla przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. W miastach poniżej 100 tys. mieszkańców nie trzeba będzie przechodzić szkoleń i egzaminów, by zostać taksówkarzem (w większych miastach zdecydują o tym radni).
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.