Obowiązek zgłoszenia budowy to za mało
Umożliwienie wznoszenia domów jednorodzinnych bez pozwolenia to pomysł zbyt radykalny
"Przewiduje się rezygnację w przypadku budynków jednorodzinnych z wymogu uzyskania pozwolenia na budowę. W to miejsce wprowadzony zostanie obowiązek złożenia zgłoszenia z projektem budowlanym" - takie rozwiązanie, mające przyśpieszyć proces inwestycyjny, zaproponowane zostało przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w przedstawionym niedawno projekcie zmian prawa budowlanego. Zastrzeżono w nim jednak, że opisywana zmiana nie będzie miała zastosowania do budynków, których obszar oddziaływania wykraczać będzie poza zakres projektu zagospodarowania działki. Obszar ten zaś będzie obowiązkowo wyznaczany w projekcie budowlanym.Mimo tego ograniczenia pomysł nie znalazł poparcia w innych ministerstwach i w środowisku budowlańców. Urzędnicy innych resortów podkreślają, że budowanie na podstawie zgłoszenia może prowadzić do naruszenia praw właścicieli nieruchomości sąsiednich.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.