Dziennik Gazeta Prawana logo

Dekretowcy bez kamienic, jeśli mają lokatorów

2 grudnia 2018

Stołeczni urzędnicy uzyskają większe możliwości blokowania zwrotu całych budynków na rzecz ich byłych właścicieli. W praktyce pozwoli to lepiej chronić przed eksmisją lokatorów mieszkających w kamienicach, o które trwa walka w postępowaniach dekretowych. To główna idea stojąca za projektem nowelizacji przepisów o gospodarce nieruchomościami złożonej w piątek przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

– Jest kilka tysięcy spraw w toku. Chcemy zabezpieczyć sytuację osób, które jeszcze nie zostały wyrzucone z mieszkań, ale w obecnym stanie prawnym istnieje takie ryzyko – mówił niedawno na łamach DGP Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji.

Pozostało 87% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.