Dziennik Gazeta Prawana logo

5. Mariusz Bidziński

27 czerwca 2018

34 lata, radca prawny Kancelaria Radcowska Chmaj i wspólnicy sp. k.

@RY1@i02/2014/187/i02.2014.187.07000030f.802.jpg@RY2@

mat. prasowe

Jest doktorem nauk prawnych, wspólnikiem w kancelarii. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, administracyjnym, prawie zamówień publicznych oraz prawie konstytucyjnym. Reprezentuje kluczowych klientów w postępowaniach sądowych, arbitrażowych oraz w mediacji. Mimo młodego wieku potwierdzał swoją skuteczność w postępowaniach ze skarg kasacyjnych przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Uchodzi za zdecydowanego zwolennika alternatywnych metod rozwiązywania sporów, jako najbardziej efektywnych z punktu widzenia klienta. Jest kreatywny i otwarty na nietuzinkowe pomysły, a w kontaktach ze współpracownikami zasadniczy i zdecydowany. Tytan pracy, szczególarz i sprawny organizator. Z możliwości, jakie dają nowe technologie, czerpie pełnymi garściami. Wykorzystuje m.in. przygotowaną na własne potrzeby autorską aplikację intranetową, która pozwala zautomatyzować wiele czynności i ułatwia szybki kontakt z klientami.

Praktykę łączy z działalnością naukową i dydaktyczną. Prowadzi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie wykłady, warsztaty oraz seminaria, a także regularnie publikuje w czasopismach naukowych.

Swobodne poruszanie się po innych niż polski systemach prawnych pozwala mu szerzej patrzeć na poszczególne sprawy i postępowania, a co za tym idzie, znajdować oryginalne rozwiązania jednostkowych kazusów. Resztki wolnego czasu poświęca na działalność pro bono, m.in. reprezentując niezamożne osoby, które okazały się bezsilne w starciu z bezduszną machiną administracji państwa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.