Dziennik Gazeta Prawana logo

Prezes Sądu Najwyższego w dwóch osobach

Politycy PiS są zaskoczeni skalą manifestacji w obronie prof. Małgorzaty Gersdorf
Politycy PiS są zaskoczeni skalą manifestacji w obronie prof. Małgorzaty Gersdorfnieznane / fot. Marcin Kmieciński/PAP
4 lipca 2018

Ustępstwa czy taktyka salami. PiS zastanawia się, co dalej z SN

Sądem Najwyższym faktycznie kieruje tandem Małgorzata Gersdorf – Józef Iwulski. Prof. Gersdorf stoi na stanowisku, że to ona do 2020 r. jest prawowitą I prezes SN. Potwierdziła to wczoraj, mówiąc, że kadencyjność I prezesa jest zapisana w konstytucji i nie podlega zmianom ustawowym. Dlatego prof. Gersdorf otrzymuje wynagrodzenie w pełnej wysokości, a nie niższe o 1/4 świadczenie należne sędziom, którzy przeszli w stan spoczynku. Co więcej, wczoraj wykonywała obowiązki I prezesa, m.in. przewodniczyła kolegium sądu, które opiniowało projekt instrukcji biurowej SN. W przyszłym tygodniu ma się udać na urlop, który maksymalnie może liczyć sześć tygodni.

Pozostało 90% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.