Dziennik Gazeta Prawana logo

Czy politechnika odzyska podatek z inwestycji

8 września 2010

Uczelnia, ponosząc wydatki na instalację energetyczną wykorzystującą odnawialne źródła energii, nie odzyska VAT od wydanych na ten cel środków.

Politechnika, która jest jednostką sektora finansów publicznych zarejestrowaną w urzędzie skarbowym jako czynny podatnik VAT, korzysta ze zwolnienia w zakresie świadczonych usług szkolnictwa wyższego technicznego i zawodowego (PKWiU 85.42 z 2008 r., PKWiU ex-80 z 1997 r.). Teraz szkoła zamierza uczestniczyć w projekcie związanym z dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Głównym założeniem projektu jest częściowe pokrycie potrzeb energetycznych budynku za pomocą przyjaznej środowisku instalacji wykorzystującej ogniwa fotowoltaiczne. Towary i usługi nabyte w związku z realizacją projektu nie będą wykorzystywane przez politechnikę do wykonywania czynności opodatkowanych, a jedynie do celów edukacyjno-dydaktycznych. Nie przewiduje się również sprzedaży rezultatów projektu.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.