Od lutego 2011 r. czekają nas kolejne zmiany w VAT
Rada Ministrów na ostatnim posiedzeniu przyjęła kolejny projekt nowelizacji ustawy o VAT, dotyczący m.in. nieodpłatnego wydania, współczynnika VAT, importu usług. Wejście w życie tych zmian jest planowane na 1 lutego 2011 r.
Jedną z istotniejszych zmian będzie właściwe implementowanie dyrektywy VAT w zakresie tzw. nieodpłatnych wydań. Obecne brzmienie przepisu polskiej ustawy pozwala podatnikom na nieopodatkowanie nieodpłatnych wydań związanych z prowadzonym przedsiębiorstwem (choć organy podatkowe nie akceptują takiego stanowiska, to orzecznictwo sądowe jednolicie potwierdza jego prawidłowość). Proponowana zmiana będzie skutkować opodatkowaniem również wydań związanych z prowadzonym przedsiębiorstwem (z utrzymaniem wyjątków dotyczących próbek oraz prezentów małej wartości) - tym samym nasze przepisy będą zgodne z dyrektywą VAT.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.