Dziennik Gazeta Prawana logo

150 tys. podatników od maja 2011 r. kupi i będzie stosować kasy fiskalne

16 sierpnia 2010

Już od 1 maja 2011 r. nowi podatnicy będą musieli kupić kasy fiskalne i stosować je w prowadzonej działalności gospodarczej. Resort finansów szacuje, że nowym obowiązkiem zostanie objętych prawie 150 tys. osób, które kupią blisko 300 tys. urządzeń fiskalnych.

Zgodnie z art. 111 ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług minister finansów, w drodze rozporządzenia, mając na uwadze interes publiczny, w szczególności sytuację budżetu państwa, może zwolnić na czas określony niektóre grupy podatników oraz niektóre czynności z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących. Przy wydawaniu rozporządzenia minister finansów uwzględnia:

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.