Dziennik Gazeta Prawana logo

Dwa miliardy na misję wyborczą

9 marca 2020

T elewizja Polska nie dostanie finansowej zapaści. Przynajmniej nie w tym roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych, więc do mediów publicznych w formie obligacji trafi 1,95 mld zł z podatków. To rekompensata za utracone wpływy: gdyby państwo nie zwalniało wielu grup społecznych z płacenia abonamentu, radio i telewizja dostałyby z tej daniny właśnie tyle albo i więcej. W każdym razie tak uważają posłowie PiS, którzy nowelę przygotowali.

Prezydent uważa z kolei, że wsparcia z budżetu państwa wymagają przede wszystkim regionalne ośrodki telewizji, których stan „jest po prostu opłakany”, a przecież to one „są najbliżej ludzi”. Wydanie 2 mld zł na media mają też uzasadnić takie programy, jak „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, audycje kulturalne, historyczne, transmisje uroczystości państwowych – i oczywiście Teatr Telewizji.

Pozostało 88% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.