Lekceważone gminy
Rząd i związki zawodowe krytykują gminy, że oszczędzają na edukacji. Nie remontują szkół i nie gwarantują nauczycielom ustawowych płac. Miał to zmienić bat na wójtów i burmistrzów w postaci nowych przepisów zobowiązujących samorządy do wypłaty pedagogom określonych w ustawie pensji. Samorządy alarmowały, że to bubel prawny. Dopiero na kilka tygodni przed terminem wypłaty wyrównań rząd przyznał im rację. Może więc najwyższy czas na prawdziwą zmianę skomplikowanego i niewydolnego systemu płac nauczycieli. Najlepszym rozwiązaniem będzie uzależnienie zarobków nauczycieli od jakości ich pracy, a nie przyznawanie kolejnej premii za wykonywanie zawodu. Zmiany te trzeba też koniecznie skonsultować z samorządami.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.