Dodatki dla pielęgniarek i ratowników utrzymane
Po 1 kwietnia pielęgniarki i ratownicy medyczni będą otrzymywać dodatki do wynagrodzeń na dotychczasowych zasadach. Resort zdrowia zamierza wydłużyć do końca roku obowiązujące rozwiązania.
Na mocy zawartych z resortem zdrowia porozumień pieniądze na podwyżki dla tych grup zawodowych przekazywane są przez NFZ odrębnym strumieniem. W przypadku pielęgniarek dodatek został włączony do podstawy wynagrodzenia (ich płace zasadnicze wzrosły tym samym o 1200 zł miesięcznie), a dyrektorzy lecznic muszą kilka razy do roku przesyłać do NFZ dane o liczbie uprawnionego do podwyżek personelu. Ratownicy medyczni dostają dodatek osobno, przy czym jest on w zróżnicowanej wysokości w zależności od tego, czy miejscem pracy jest system ratownictwa (1600 zł), czy szpital (1200 zł). Akty prawne regulujące te kwestie obowiązują do końca marca.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.