Dziennik Gazeta Prawana logo

Dodatki dla pielęgniarek i ratowników utrzymane

9 marca 2020

Po 1 kwietnia pielęgniarki i ratownicy medyczni będą otrzymywać dodatki do wynagrodzeń na dotychczasowych zasadach. Resort zdrowia zamierza wydłużyć do końca roku obowiązujące rozwiązania.

Na mocy zawartych z resortem zdrowia porozumień pieniądze na podwyżki dla tych grup zawodowych przekazywane są przez NFZ odrębnym strumieniem. W przypadku pielęgniarek dodatek został włączony do podstawy wynagrodzenia (ich płace zasadnicze wzrosły tym samym o 1200 zł miesięcznie), a dyrektorzy lecznic muszą kilka razy do roku przesyłać do NFZ dane o liczbie uprawnionego do podwyżek personelu. Ratownicy medyczni dostają dodatek osobno, przy czym jest on w zróżnicowanej wysokości w zależności od tego, czy miejscem pracy jest system ratownictwa (1600 zł), czy szpital (1200 zł). Akty prawne regulujące te kwestie obowiązują do końca marca.

Pozostało 94% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.