Dziennik Gazeta Prawana logo

6 mld zł ma trafić do szpitali dzięki polisom zdrowotnym

5 maja 2009

● Resort zdrowia planuje, aby posiadacz polisy zdrowotnej mógł korzystać z ulgi podatkowej

● Na dodatkowych ubezpieczeniach mają skorzystać głównie szpitale, bo to tam trafią głównie dodatkowe pieniądze

W tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia ma podjąć ostateczną decyzję, dotyczącą wprowadzenia systemu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych oraz dalszych losów Narodowego Funduszu Zdrowia. Projekt odpowiedniej ustawy ma być gotowy w połowie roku. Jak dowiedziała się GP, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne mają zacząć obowiązywać od 2010 roku. Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup dodatkowej polisy zdrowotnej, mają zyskać możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Dodatkowo pracodawcy, którzy wykupiliby polisy dla pracowników, mogliby wliczyć to w koszty prowadzonej działalności.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.