Dziennik Gazeta Prawana logo

Bez wpisu do rejestru dietetyk nie dostanie pracy

3 marca 2009

● Tylko osoby z odpowiednim wykształceniem będą np. dietetykami

● Wykonywanie zawodu bez wpisu do rejestru będzie karane

Od 2010 roku zacznie obowiązywać ustawa o niektórych zawodach medycznych. Zgodnie z projektem, którym w najbliższym czasie ma zająć się rząd, pracownicy wykonujący jeden z 23 zawodów medycznych opisanych w ustawie będą musieli mieć odpowiednie wykształcenie oraz być wpisani do specjalnego rejestru. Jeżeli nie spełnią tych wymogów, nie będą mogli pracować m.in. jako logopedzi, masażyści, dietetycy czy fizjoterapeuci.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.