Dziennik Gazeta Prawana logo

W skrócie

1 lipca 2018

Z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że większość ankietowanych źle ocenia funkcjonowanie Narodowego Funduszu Zdrowia i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oceny działalności NFZ są niemal takie same jak przed miesiącem. Negatywnie o pracy Funduszu wypowiada się aż 77 proc. respondentów, a tylko mniej więcej co siódmy (15 proc.) ocenia ją dobrze.

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zwróciła się do minister zdrowia Ewy Kopacz o zapewnienie kobietom możliwości korzystania z bezpłatnego znieczulenia farmakologicznego przy porodzie. Wyraziła ubolewanie, że poród ze znieczuleniem farmakologicznym został pominięty w projekcie rozporządzenia o standardzie opieki okołoporodowej, w konsekwencji czego pozostaje usługą odpłatną. - Zdaniem federacji, każda rodząca powinna mieć prawo do wyboru skorzystania ze znieczulenia, jeżeli nie występują istotne przeciwwskazania medyczne.

Warszawa jako jedyne z dużych miast naszego regionu ma w tym roku szansę na rozwój na rynku outsourcingu usług (BPO) i lokalizacji tzw. wspólnych centrów usług (SSC) - wynika z przedstawionego wczoraj raportu Colliers Internationali i A.T. Kearney. Analizę dotyczącą perspektyw rozwoju rynku BPO/SSC w Europie Środkowo-Wschodniej przedstawił dyrektor Regionalny Działu Badań Colliers International Damian Harrington. Poinformował, że Warszawa jako jedyne duże miasto w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymała ocenę pozytywną, jeśli chodzi o szanse rozwoju na rynku BPO/SSC.

Budowa francuskiej autostrady A1 na północ od Paryża, kolejnego odcinka paryskiej linii metra nr 4, terminalu na lotnisku de Gaullea czy drążenie tunelu dla autostrady w Alpach, to niektóre francuskie inwestycje, w których uczestniczą polscy budowlańcy. Według danych pochodzących z agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, choć z powodu kryzysu francuska branża pracy tymczasowej przeżywa spadek aktywności nawet o jedną czwartą, zainteresowanie firm polskimi pracownikami, szczególnie w branży budowlanej, hotelarskiej i rolniczej, nie słabnie.

Ruszyło nowe Centrum Medyczne LUX MED w Gdańsku. W marcu otwarta zostanie kolejna placówka tej samej sieci w Gdyni. - Gdańsk był pierwszym miastem poza Warszawą, w którym otworzyliśmy placówkę LUX MED - powiedziała wczoraj Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, prezes Grupy LUX MED. - Dziś ponad 300 firm z Trójmiasta korzysta z naszych usług - dodała.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.