Lekarze rezydenci nie zarobią więcej
Minister zdrowia przygotował nowe rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń lekarzy rezydentów, ale nie przewidział dla nich podwyżek.
W Polsce jest około 7,5 tys. rezydentów, czyli lekarzy, którzy po ukończeniu studiów medycznych i odbyciu rocznego stażu uczą się wybranej specjalizacji, a ich wynagrodzenie jest finansowane z budżetu państwa. Minister zdrowia przekazał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie wysokości ich zasadniczego wynagrodzenia. Nowe przepisy nie podwyższą jednak wysokości wynagrodzenia lekarzy odbywających rezydenturę. Projekt utrzymuje dotychczasowe stawki ich pensji. Od trzech lat są one różnicowane w zależności od dziedziny medycyny, w której specjalizuje się lekarz, oraz okresu odbywania rezydentury. Osoby, które wybiorą specjalizację z dziedzin deficytowych, np. anestezjologii, patomorfologii czy pediatrii, nadal będą więc zarabiać więcej.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.