Dziennik Gazeta Prawana logo

Nie ma pieniędzy. Nie ma e-rewolucji w szpitalach

29 czerwca 2018

Elektroniczny obieg dokumentacji medycznej, e-recepty i internetowe konta pacjentów to nadal fikcja, nie fakty

Szpitalom został tylko rok do wprowadzenia zmian, a NIK ostrzega, że szansa, by zdążyły, jest nikła. Izba skontrolowała pond 400 szpitali z całego kraju. Okazuje się, że choć zgodnie z przepisami od lipca 2014 r. cała dokumentacja gromadzona przez szpitale, przychodnie i lekarzy ma mieć postać elektroniczną, to służba zdrowia nie jest do tego przygotowana. Szpitale wciąż nie mają oprogramowania niezbędnego do wprowadzenia e-obiegu dokumentów. W efekcie w ponad 90 proc. placówek nie ma możliwości sprawdzenia wyników badań przez internet, trzy czwarte w ogóle nie wykorzystuje sieci w kontaktach z pacjentem, np. przy rejestracji, ustalaniu terminów wizyt, a w połowie brakuje nawet podłączenia do odpowiednio zabezpieczonej sieci.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.