Dziennik Gazeta Prawana logo

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował jakość opieki medycznej

Ochrona zdrowia

Fundusz zdrowia wprowadza zmiany w kryteriach oceny ofert świadczeniodawców. Podpisując nowe kontrakty, będzie brał pod uwagę bezpieczeństwo pacjenta i osiągnięte wyniki leczenia. Tak wynika z nowego zarządzenia w sprawie określania kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które w ubiegłym tygodniu podpisał Marcin Pakulski, p.o. prezes NFZ. NFZ zamierza premiować te placówki medyczne, które posiadają certyfikaty jakości, monitorują zakażenia szpitalne, prowadzą racjonalną politykę antybiotykową, skracają okres hospitalizacji oraz redukują częstość występowania zakażeń i ewentualnych powikłań w procesie leczenia. Większość szpitali ma aneksowane umowy z NFZ, ale zmodyfikowane kryteria będą je obowiązywać w nowych konkursach, które fundusz ogłosi w drugiej połowie roku. Według zmodyfikowanych zasad będą też wybierani nowi świadczeniodawcy, którym w 2014 r. kończą się umowy z NFZ.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.