W pracowniach patomorfologii będą obowiązywały standardy
Szpital udostępni choremu na jego wniosek materiał pobrany przed laty do badania onkologicznego
Patomorfolodzy, czyli lekarze zajmujący się m.in. rozpoznawaniem chorób na podstawie wyników badań histopatologicznych, doczekają się wreszcie standardów obowiązujących w ich pracy. Projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. Dotychczas funkcjonowanie zakładów i pracowni patomorfologii nie było uregulowane w żadnym akcie prawnym. Stąd też na ogół były traktowane jak medyczne laboratoria diagnostyczne. Patomorfolodzy wskazują jednak na odrębność ich pracy, która wynika m.in. z tego, że wyniki badań laboratoryjnych są odczytywane z urządzeń, a w zakładach i pracowniach patomorfologii w całości są efektem pracy lekarza. Dlatego tak ważne jest, by każda jego czynność została szczegółowo zdefiniowana.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.