Dziennik Gazeta Prawana logo

Interna w odwrocie

Szpitale likwidują oddziały wewnętrzne lub redukują na nich łóżka, gdyż ich prowadzenie zadłuża placówki. Eksperci ostrzegają, że może to się zakończyć załamaniem całego systemu służby zdrowia

Od kilku lat w polskich szpitalach zmniejsza się systematycznie liczba oddziałów wewnętrznych. W 2012 r. było ich jeszcze 518, w kolejnym roku już 513. W 2014 r. NFZ podpisał umowy tylko z 506 takimi jednostkami. Jeszcze większym problemem jest to, że istniejące oddziały się kurczą. Tylko w ciągu ostatniego roku liczba łóżek internistycznych zmniejszyła się o prawie 700 (z 25,9 do 25,2 tys.). Wszystko wskazuje, że to nie koniec.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.