Rząd mówi jasno: Polacy mają być szczupli i zdrowi
Resort zdrowia planuje walkę z koncernami produkującymi najbardziej kaloryczne potrawy. Zdaniem ekspertów będzie to jak spotkanie Dawida z Goliatem. Jednak w biblijnej opowieści wygrywa ten pierwszy...
W projektowanym właśnie Narodowym Programie Zdrowia Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło sobie konkretny cel. Jest nim "ograniczenie presji marketingowej" kierowanej szczególnie do dzieci i młodzieży. W działania mają zostać zaangażowane Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednak jak przyznają urzędnicy, przeznaczony na nie budżet to zaledwie ułamek tego, czym dysponują producenci słodyczy czy słodkich napojów. Tylko w 2015 r., jak podaje dom mediowy Codemedia, branża FMCG wydała na reklamę ponad 1 mld zł. Na cały program, w którym ten element jest jednym z wielu celów, będzie tymczasem przeznaczone jedynie 37 mln zł.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.