Lekarze mniej dostępni
– Zrobimy co w naszej mocy, ale musimy rozważyć, czy ważniejszy jest chory przewlekle, który zgłasza się z poważnym problemem, czy chory na COVID-19, który ma łagodny przebieg – mówią lekarze o obowiązującym od dziś rozporządzeniu ministra zdrowia. Wymaga ono, by lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zbadał każdego pacjenta 60+ chorującego na COVID-19 w ciągu 48 godzin od pozytywnego wyniku testu. Minister zdrowia przekonuje, że nie musi się to odbywać kosztem opieki nad innymi chorymi, bo medycy mogą przyjmować lub chodzić do pacjentów po zakończonej pracy w przychodni.
Jak wynika z informacji DGP, w IV fali pandemii przybyło skarg na ograniczony dostęp do lekarzy rodzinnych. ©℗ A4
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.