E-zwolnienia zwalniają, czyli wciąż bez rewolucji
Wystawianie elektronicznego zwolnienia miało być obowiązkowe już od początku lipca. ZUS, resorty rodziny oraz zdrowia uległy lekarzom i termin znów zostanie przesunięty. O pół roku
- To ma dać czas na wprowadzenie asystentów medycznych, aby lekarze nie byli zbyt obciążeni papierkową robotą. To asystenci mają wystawiać e-zwolnienia - tłumaczy zwłokę jeden z urzędników. - To także sposób, by uniknąć wprowadzania systemu, który jeżeli jednak by "nawalił", mógłby być kłopotem przed wyborami samorządowymi - mówi osoba związana z rządem. I dodaje, że wizja publikacji w mediach o możliwych problemach mocno ostudziła zapał do premiery rozwiązania w pierwotnym terminie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.