Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Do końca marca zlecenia na starych i nowych drukach

29 grudnia 2019

Od nowego roku zmieniają się zasady wystawiania zleceń na wyroby medyczne. Nowy będzie wzór tego dokumentu, ma być on też potwierdzany elektronicznie. System ten jednak, jak alarmowali potencjalni użytkownicy, nie został w pełni wdrożony i przetestowany. Dlatego postulowali wydłużenie okresu, w którym dopuszczalne będzie stosowanie dotychczasowych zasad.

Resort zdrowia przychylił się do ich apeli. Narodowy Fundusz Zdrowia zadeklarował, że po 1 stycznia 2020 r. będzie honorował zlecenia wystawione i na starych, i na nowych wzorach.

Obecnie zlecenie na wyroby medyczne wystawione przez pracownika medycznego musi zostać potwierdzone w oddziale NFZ – dopiero potem pacjent może je zrealizować. Elektronizacja tego procesu miała uprościć procedury. Lekarze zwracali jednak uwagę, że aplikacje gabinetowe wciąż nie mają odpowiedniej funkcjonalności.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.