Uderzając w cukier, GIS walczy z otyłością
Na opakowaniach żywności pojawią się rysunki piramidy żywieniowej, a w punktach zbiorowego żywienia – modelowego talerza
Główny inspektor sanitarny nie odpuszcza. Wprawdzie podatek od cukru zostanie wprowadzony najwcześniej na przełomie 2021/2022, ale inne pomysły zostaną zrealizowane wcześniej. – Proces ustawodawczy zajmie około roku. Wcześniej trzeba przygotować projekt zmian. Na razie znamy tylko ich kierunek – tłumaczy Jarosław Pinkas, szef GIS, podkreślając, że mamy do czynienia z epidemią otyłości, a najlepszą drogą do walki z nią jest wprowadzenie kompleksowych rozwiązań. Potwierdza to NFZ, wyliczając, że nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków, a co czwarty jest otyły. Za sześć lat tych ostatnich będzie już 30 proc. Już dziś choroby wywołane otyłością powodują ok. 1400 zgonów rocznie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.