Dziennik Gazeta Prawana logo

Diagności przeciwni obciążaniu lekarzy kosztami badań

18 listopada 2019

Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych (KRDL) apeluje do lekarzy o niepodpisywanie kontraktów przewidujących pomniejszanie wynagrodzenia o wartość zleconych pacjentowi badań. Wnioskuje też o wprowadzenie przepisów, które uniemożliwiłyby tego typu praktyki.

Procederem opisanym na początku listopada przez DGP („Więcej badań, mniejszy zarobek”, nr 215/2019) zainteresował się m.in. rzecznik praw pacjenta, który w zeszłym tygodniu wszczął postępowanie pod kątem naruszenia praw pacjentów, a także Naczelna Rada Lekarska. Wczoraj głos w tej sprawie zabrał również samorząd diagnostów.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.