Nie ma zgody na obciążanie lekarzy kosztami badań
Narodowy Fundusz Zdrowia przyjrzy się opisanemu przez nas wczoraj procederowi zawierania przez placówki kontraktów z lekarzami, obejmujących również koszty zlecanych przez nich badań. Może to bowiem stanowić naruszenie przepisów.
Niedowierzanie, że ktoś takie umowy podpisuje – tak nasi rozmówcy reagowali na informacje o tym, że lekarzom proponuje się zatrudnienie na kontrakcie, przy czym ich wynagrodzenie pomniejsza się o koszt zleconych pacjentom badań. Efektem takiego procederu mogą być wypłaty na poziomie kilkuset złotych zamiast kilku tysięcy albo nawet konieczność dopłacania. Sami lekarze ostrzegają się nawzajem, by takich kontraktów nie zawierać. I dokładnie dopytywać o warunki.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.