Dziennik Gazeta Prawana logo

Ratownicy porozumieli się z resortem zdrowia

13 października 2019

Dodatek w wysokości 1600 zł, ale tylko dla pracowników systemu ratownictwa i wprowadzenie klauzuli opt-out – to główne ustalenia paktu zawartego pomiędzy ratownikami medycznymi i Ministerstwem Zdrowia. Środowisko jest mocno podzielone w ocenach, coraz więcej ratowników pracuje bowiem poza systemem – na oddziałach szpitalnych.

Porozumienie podpisali wiceminister odpowiedzialny za ratownictwo Waldemar Kraska oraz Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych i Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność”.

Pozostało 86% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.