Dziennik Gazeta Prawana logo

Opieka nad uczniami pułapką na dentystów

15 września 2019

Stomatolog, który lecząc dzieci, przekroczy wartość umowy z NFZ, wpadnie w pułapkę nadywkonań – uważa Naczelna Rada Lekarska. Jej zdaniem zarządzenie dostosowujące stan prawny do przepisów ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami zawiera rozwiązania dalece niekorzystne dla dentystów.

Ustawa z 12 kwietnia 2019 r. (Dz.U. poz. 1078) weszła w życie w ostatni czwartek. Dzień wcześniej ukazało się znowelizowane zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne (nr 120/2019/DSOZ). Znosi ono limity na leczenie zębów uczniom. Nie zostały w nim jednak uwzględnione uwagi NRL, która alarmowała, że błędnie określa ono sposób dostosowania wielkości kontraktu do wymogów wykonania umowy.

Pozostało 95% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.