Fizjoterapeuci i diagności będą strajkować
Nawet kilkaset placówek medycznych może zostać sparaliżowanych przez protest fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. Reprezentujące ich związki zawodowe zdecydowały o odwieszeniu rozpoczętej wiosną akcji. – Od 23 września będzie nas dużo mniej – zapowiadają.
Powodem są przede wszystkim płace. Diagnostom, fizjoterapeutom i innym zawodom medycznym obiecano podwyżki już na początku roku – miały być sfinansowane z dodatkowych pieniędzy, które trafiły do placówek medycznych w związku z lipcowym zwiększeniem wycen. Tymczasem, jak podkreśla Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, otrzymało je ok. 30 proc. pracowników i to w wysokości odbiegającej od oczekiwań. Pensje nadal wynoszą przeciętnie ok. 2,7 tys. zł brutto i niedługo będą na poziomie płacy minimalnej.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.